OTWP – eliminacje powiatowe

OTWP – eliminacje powiatowe

31 marca 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

28 marca 2018 roku w Jastrowiu odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 

Turniej odbył się w  w szkole CKZiU w Jastrowiu, gdzie uczestnicy przystąpili do testu pisemnego,  przygotowanego przez funkcjonariuszy KP PSP w Złotowie. Na 40 pytań testowych odpowiadało ok. 40 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.  

Kolejna część turnieju to odpowiedzi ustne. Niestety, nikt z naszych druhów nie dostał się do tego etapu. Tegoroczna reprezentacja OSP Lotyń: Filip Kopkiewicz, Malwina Paszkiewicz, Oliwia Kwiatkowska, Zuzanna Kaleta.  

Specjalną nagrodę otrzymał także nasz druh – Filip Kopkiewicz. Dh Andrzej Kacprzak wręczył mu, jako najmłodszemu uczestnikowi eliminacji, pluszowego misia w ubranku strażackim.  

 Uczniowie biorący udział w eliminacjach OTWP mieli też okazję sprawdzić swoje umiejętności teatralne w przedstawieniu pt. „Nowoczesny Czerwony Kapturek”. Grupę teatralną stworzono z 12 uczestników, którzy byli do tego zupełnie nieprzygotowani. Mimo to, przedstawienie bardzo spodobało się reszcie uczestników. Komisję turniejową tworzyli pracownicy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie: st. kpt. Krzysztof Karabasz, st. asp. Kazimierz Wiebskowski, st.asp. Jacek Liwcza i str. Maciej Palacz.  

Tekst: W.Piotrowska Zdjęcia: zlotowskie.pl, KP PSP Złotów, M. Wasilewski

dav