OTWP – Eliminacje Powiatowe – Szczecinek

OTWP – Eliminacje Powiatowe – Szczecinek

16 marca 2023 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

15 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W zmaganiach uczestniczyła czwórka młodych adeptów pożarnictwa z OSP Lotyń, którzy jednoczenie reprezentowali swoje szkoły. 

Oliwia Kwiatkowska, Malwina Paszkiewicz, Anna Pietuszek oraz Filip Kopkiewicz to uczniowie szczecineckich szkół ponadpodstawowych, a jednocześnie członkowie MDP przy OSP Lotyń. Rywalizowali oni w turnieju w najstarszej grupie.

Turniej tradycyjnie składał się z dwóch etapów. Pierwsza część to test pisemny z którego wyłoniono najlepszą piątkę z każdej z grup wiekowych. Następie odbyła się część praktyczna, która wyłoniła zwycięzców.

Z wyżej wymienionej czwórki najlepiej wypadała dh Anna Pietuszek, która zdobyła trzecie miejsce w grupie szkół ponadpodstawowych. Ania reprezentowała Zespół Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica gdzie uczęszcza do klasy o profilu ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo.  

foto: ZS6 Szczecinek