Nowy – stary lekarz

Nowy – stary lekarz

30 grudnia 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Ponownie po prawie półtorarocznej działalności dokonuje się zmiana w lotyńskiej służbie zdrowia.

(informacja o rozpoczęciu działalności była także na naszej stronie w dniu 26 lipca 2014 roku- http://www.osplotyn.pl/otwarcie-centrum-medycznego-kozinscy). W związku z zakończeniem działalności leczniczej w Lotyniu i wycofaniem się państwa Kozińskich z prowadzenia przychodni i przedszkola informujemy iż od stycznia 2016 roku przychodnię lekarską (tzw. POZ) prowadzić będzie dr Piotr Burgieł, przedszkole natomiast trafi pod skrzydła Zespołu Szkół w Lotyniu. Państwo Kozińscy złożyli rezygnację z wynajmu obiektu w grudniu 2015 znajdującego się przy Szczecineckiej 26 a co za tym idzie od 1 stycznia 2016 nie mają prawa do prowadzenia tu przychodni i przedszkola.


Przypomnijmy:

Budynek dawnego klubu wyremontowany i przebudowany w latach 2005 i 2006 na przychodnię, którego właścicielem była Anna Głuszak został przez nas także opisany w roku 2005 w serii opisów pod tytułem „Przebudowa lotyńskiego klubu część 1, cz.2 cz.3″(http://www.osplotyn.pl/poprzednia/historia/w2005/piec.html.) również za długo nie funkcjonował. W roku 2006 dalsze informacje się
pojawiły http://www.osplotyn.pl/poprzednia/historia/w2006/wydarzenia6.html w opisach pod nazwą Przychodnia Hipokrates cz.1 i część 2 (ze stycznia i kwietnia). No i niestety nie podziałało to za długo a nawet była u nas we wsi niejaka pani Jaworowicz (tak , tak ta od Sprawy dla reportera) – zdjęcie z tekstem poniżej, ale po zapoznaniu się ze sprawą p. Głuszak jeszcze szybciej wyjechała niż przyjechała. Budynek stał i nic się nie działo. W latach 2009-2012 były różne sprawy sądowe i budynek został zakupiony przez gminę. I wtedy się okazało iż piętro nie ma dopuszczenia do użytkowania, że dokumentów z budowy brakuje (podobno nawet w Starostwie w Złotowie ich nie ma) i że trzeba coś z tym zrobić. I tu nagle na wiosnę 2014 pojawiają się nikomu dotąd nie znani Państwo Kozińscy wraz z mieszkańcem Lotynia – p. Romanem Lewandowskim proponują dla mieszkańców Lotynia i okolic nowy standard usług medycznych. Odbyły się nawet spotkania z sołtysami, radnymi i innymi zainteresowanymi osobami z tego terenu. Wszystko na początku było zgodne, budynek został przez nowych dzierżawców wyremontowany, zbierano deklaracje przystąpienia do lekarza rodzinnego, były 2 karetki. Później wycofał się pan Lewandowski, jedna karetka się spaliła (na skutek wypadku na drodze z Wojnowa do Żółtnicy), druga też gdzieś wyjechała, dentysta się wycofał. I z wielkich usług jakie były czy też miały być zostało nie wiele. Faktem jest też to, iż państwo Kozińscy zaoferowali dla mieszkańców usługi lekarza pediatry, kardiologa, ginekologa, USG czego do tej pory tu nie było oraz oczywiście lekarza rodzinnego. A czy dalej będzie dobrze, tak samo czy lepiej to się przekonamy. W każdym bądź razie doktor Burgieł mocno w ten temat się zaangażował i zależy mu na tym aby w naszej miejscowości dobra przychodnia działała.

hipokrates