Nowe pojazdy u przyjaciół w FF Morii

Nowe pojazdy u przyjaciół w FF Morii

14 sierpnia 2021 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W miniony weekend 6-8 sierpnia delegacja strażaków z Naszej jednostki wzięła udział w wydarzeniu przekazania nowych pojazdów i zaplecza remizy w przyjacielskiej jednostce Freiwillige Feuerwehr Mori (Niemcy).

Koledzy z partnerskiej jednostki świętowali tego dnia oficjalne przekazanie nowej drabiny Rosenbauera na podwoziu MAN TGM 15.290, Volkswagena T6 oraz zaplecza technicznego do serwisowania i konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych. W oficjalnym wydarzeniu uczestniczyło liczne grono strażaków jak i lokalni oficjele i władza. 

Nasi strażacy zapoznali się także z możliwościami serwisowania i czyszczenia sprzętu oddechowego. My także zakupimy w tym roku aparaty firmy Drager, między innymi dlatego aby móc wspólnie ćwiczyć ze strażakami z Niemiec. Andreas Kurschies wraz z kolegą przekazali obecnym wiedzę jak prawidłowo zajmować się aparatem.