Nocny pożar w mieszkaniu

Nocny pożar w mieszkaniu

1 listopada 2016 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

31 października strażacy z OSP Lotyń wyjechali do pożaru mieszkania w Lotyniu przy ul. Polnej. Tylko szybkie i rozsądne działania sąsiadów zapobiegły w tej akcji tragedii. 

Zdarzenie rozegrało się w budynku wielorodzinnym, w jednym z mieszkań doszło do pożaru mebli i wyposażenia wnętrza znajdującego się w bliskim kontakcie z piecem kaflowym. Pierwsze działania na miejscu podjął sąsiad, który zaalarmował służby ratunkowe i podjął próbę ręcznego gaszenia ognia oraz wyprowadził osobę z mieszkania. Działania strażaków polegały na dogaszeniu materiałów objętych ogniem, przewietrzeniu pomieszczeń oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy lokatorowi. Na miejsce działań przybył również oficer z KP PSP Złotów oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowanego do szpitala. Cały budynek został również sprawdzony na obecność toksycznych gazów – których nie stwierdzono. Działania zakończono około północy. 

Obsada GBA: Kopkiewicz K, Wasilewski M, Błaszkiewicz T i M, Jaskółka-Stanisz P, Padło P. 

20161031_223109 20161031_223139 20161031_223227