Niepokonani w Feuerwehr-Olympiade MORI 2019

Niepokonani w Feuerwehr-Olympiade MORI 2019

9 września 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Dnia 7 września 2019 roku druhowie z OSP Lotyń  na zaproszenie swoich strażackich przyjaciół z partnerskiej gminy Stockelsdorf (Niemcy), wzięli udział w olimpiadzie sportowo-strażackiej. Impreza odbywa się cyklicznie i nieprzerwanie od 2013 roku.

Siedmiu osobowa reprezentacja lotyniaków rywalizowała z kilkunastoma jednostkami straży pożarnej z Niemiec. Do pokonania było 10 konkurencji, które wymagały siły fizycznej, szybkości, sprytu oraz wiedzy i umiejętności strażackich. Zadania były realizowane przez kilka godzin z przerwą na obiad. Całości zawodów tworzyła wesoła integracyjna atmosfera. Podczas olimpiady odbyły się również zawody indywidualne i w parach. W konkurencji „na spryt” (wrzucanie koralików na szczeble drabiny) Łukasz zajął 2 miejsce wygrywając upominek. Podczas rywalizacji w parach swoich sił spróbował Krystian z Łukaszem i również uplasowali się na drugiej pozycji w konkurencji „tor przeszkód”. 

Wyniki podsumowujące całą olimpiadę były również bardzo pozytywne. Podobnie jak rok temu Nasi strażacy wypadli bardzo dobrze, deklasując pozostałe jednostki tym samym wygrywając Feuerwehr-Olympiade MORI 2019 ! Przenośny puchar znów wrócił do Lotynia. Z wieszczeniem całodziennego wydarzenia była wspólna biesiada do późnych godzin nocnych.