Niepokonani po raz 4 w Feuerwehr-Olympiade

Niepokonani po raz 4 w Feuerwehr-Olympiade

24 czerwca 2024 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Dnia 22 czerwca 2024 roku druhowie z OSP Lotyń  na zaproszenie swoich strażackich przyjaciół z partnerskiej gminy Stockelsdorf (Niemcy) wzięli udział w olimpiadzie sportowo-strażackiej, w której nieprzerwanie jesteśmy zwycięzcami od trzech edycji.

Sześcioro osobowa reprezentacja lotyniaków rywalizowała z kilkunastoma jednostkami straży pożarnej z Niemiec. Do pokonania było 10 konkurencji, które wymagały siły fizycznej, szybkości, sprytu oraz wiedzy i umiejętności strażackich. Zadania były realizowane przez kilka godzin z przerwą na obiad. Całości zawodów tworzyła wesoła integracyjna atmosfera. 

Wyniki podsumowujące całą olimpiadę były również bardzo pozytywne. Podobnie w poprzednich latach Nasi strażacy wypadli bardzo dobrze, deklasując pozostałe jednostki tym samym wygrywając Feuerwehr-Olympiade MORI 2024 ! Nowy przenośny puchar znów wrócił do Lotynia.