Nasza kronika ponownie wzorowa

Nasza kronika ponownie wzorowa

4 listopada 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Miło jest nam poinformować iż trud prowadzenia kroniki OSP został zauważony i doceniony. W 70 roku istnienia naszej jednostki nasza kronika została wyróżniona na szczeblu krajowym.

Druhna Renata Żydałowicz, która na co dzień zajmuje się pisaniem kroniki włożyła wiele pracy i poświęciła jeszcze więcej czasu aby było to wspaniałe dzieło historyczne. W kronice, a jest już to 16 tom, znajdują się wszystkie informacje z życia i działań OSP Lotyń oraz artykuły z lokalnej  prasy opisujące sprawy i problemy mieszkańców. Ogólnopolski Konkurs Kronik składa się z kilku etapów a pierwszym etapem jest powiatowy, gdzie najlepsze kroniki są wybierane i wysyłane na szczebel wojewódzki. W tym roku XXI Finał Wojewódzki odbył się w Kleczewie, gdzie na 22 kroniki z 11 powiatów województwa wielkopolskiego nasza znalazła się w gronie 10 Wzorowych Kronik. XXVI Ogólnopolski Konkurs Kronik odbył się w dniach 21-22 września w Olsztynie. Na konkurs z terenu województwa wielkopolskiego zgłoszono najwięcej bo aż 18 kronik. Były takie województwa, które nie przesłały żadnej kroniki. Pierwszego dnia kronikarze z terenu całej Polski zwiedzili miasto oraz wzięli udział w warsztatach szkoleniowych. Drugiego dnia odbyły się prelekcje oraz podsumowanie. 17 kronik zostało uznane za wzorowe. W tej liczbie są 4 kroniki z województwa wielkopolskiego w tym nasza z Lotynia.

Renacie serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia oraz dużo siły i chęci w prowadzeniu dalszych kronikarskich prac.