Kolejne dofinansowanie dla OSP Lotyń

Kolejne dofinansowanie dla OSP Lotyń

10 czerwca 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniu 31 maja w Debrznie odbyła się uroczysta gala w ramach programu Działaj Lokalnie. Na tym spotkaniu podpisane zostały umowy o dofinansowanie oraz grantobiorcy otrzymali certyfikaty dotacji. Jako OSP otrzymaliśmy 3750 zł na realizacje projektu pt.: „Profilaktyka pożarowa na terenie gminy Okonek”.

Głównym celem projektu jest profilaktyka pożarowa, polegająca na praktycznej nauce obsługi gaśnic. Chcieli byśmy aby mieszkańcy nie bali się używać gaśnic oraz aby wiedzieli do czego służą i jak je obsłużyć. Dodatkowo chcemy przekazać dla 20 rodzin czujki tlenku węgla. Są to urządzenia wykrywające czad – czyli „cichego zabójcę”.

Na galę pojechał Konrad Kopkiewicz i Krzysztof Jędrzejowski. Nim jednak doszło do wręczenie certyfikatów naczelnik Konrad przedstawił w formie prezentacji multimedialnej założenia projektu, cele i miejsca realizacji. Kilka organizacji też przedstawiło swoje pomysły. Następnie wręczono certyfikaty oraz zaproszono przybyłych uczestników na słodkiego torta.