IX Zawody Sportowo Pożarnicze OSP

IX Zawody Sportowo Pożarnicze OSP

22 czerwca 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W sobotę 20 czerwca 2015 na boisku sportowym w Krajence odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Złotowskiego. Do zawodów przystąpiły drużyny reprezentujące Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców i dziewcząt oraz druhny i druhowie w kategoriach drużyn dorosłych „A” i „C”.

Zawody obserwowali zaszczytni goście w tym poseł na Sejm RP pan Stanisław Chmielewski, Starosta Powiatowy wraz z Wicestarostą, gospodarz imprezy Burmistrz Miasta i Gminy Krajenka wraz z przewodniczącym Rady Gminy Krajenka oraz Wójtowie i Burmistrzowie z poszczególnych gmin. Nie zabrakło kibiców, rodzin i sympatyków pożarnictwa kibicujących i oklaskujących swoje drużyny. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Komendant Powiatowy PSP w Złotowie st. bryg. Piotr Pierzyński życzący druhom sportowej i bezpiecznej rywalizacji. Zawody uszczytnił występ orkiestry dętej z OSP Krajenka wraz z mażoretkami oraz występ tanecznej grupy kobiet z OSP Zakrzewo (grupa „C”). Zawody przeprowadzone zostały w dwóch konkurencjach tj. sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Ćwiczenia oceniała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie pod przewodnictwem st. kpt. Krzysztofa Karabasza. Rywalizacja przebiegająca w sportowej atmosferze pozwoliła na wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Nasza młodzież jako jedyna z całego powiatu zaprezentowała się i pokazała pozostałym uczestnikom konkurencję wg. systemu zawodów CTIF. Druhowie wypadli doskonale co uwzględnili organizatorzy, wręczając młodzieży upominki.

W grupie „A” (Mężczyźni) naszą Gminę reprezentowali: K. Kopkieiwcz, K. Jędrzejowski, R. Chwieduk, K. Wąchała, M. Ciesielski, Ł. Rzadkiewicz, M. Błaszkiewicz, M. Wasilewski. Panowie zajęli 6 miejsce z 8 startujących drużyn.

Na podstawie inf. PSP Złotów

DSCF6020 DSCF6017 DSCF6016 DSCF6015 DSCF6014 DSCF6007 DSCF6006 DSCF6004