II Konwój św. Mikołaja

II Konwój św. Mikołaja

16 grudnia 2022 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz
Po raz kolejny mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Konwoju Świętego Mikołaja, który wyruszył w niedzielny (11 grudnia) na drogi aby odwiedzić mieszkańców kilkunastu okolicznych miejscowości w tym Sołectwo Lotyń.

Podczas każdego z postojów mieszkańcy, którzy przyszli spotkać się z naszymi strażakami ochotnikami, otrzymali słodki upominek od Św. Mikołaja. Z kolei dla najmłodszych organizatorzy przygotowali gadżety w ramach akcji prewencyjnych „Bezpieczeństwo jest w modzie – noś odblaski” oraz „Twoje bezpieczeństwo nie tylko w naszych rękach”.

Strażacy przypominali również mieszkańcom, jak ważne jest instalowanie czujników dymu w naszych domach. W trakcie trwania konwoju równolegle prowadzona była akcja „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, w którą czynnie włączyły się także władze powiatu, finansując zakup 59 czujek tlenku węgla, które w niedzielę zostały przekazane mieszkańcom

Konwój złożony z około 20 wozów strażackich odwiedził dziś kolejno mieszkańców Turowa, Wilczych Lasków, Lotynia, Gwdy Wielkiej, Wierzchowa, Grzmiącej, Sulikowa, Barwic, Łubowa i Juchowa, aby następnie zawitać do Szczecinka, gdzie na placu Kamińskiego miał miejsce finał tegorocznej akcji.

 

Filmiki na Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=59CEyxB0I64

https://www.youtube.com/watch?v=TslyKPTKti4

https://www.youtube.com/watch?v=lcLQg0MVlvI