Hosso Thoughest Firefighter Challenge

Hosso Thoughest Firefighter Challenge

30 lipca 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Hosso Thoughest Firefighter Challenge to coroczne zawody dla najtwardszych strażaków organizowane w Białogardzie przez tamtejszą Komendę Powiatową, Miasto Białogard i stowarzyszenie Ronin Firefighters.

Jedyne zawody, które swoją formułą przypominają prace strażaka odbyły się w Sobotę 28 lipca na rynku w centrum Białogardu. 10 drużyn, 40 strażaków w tym drużyna z OSP Lotyń w składzie Kopkiewicz K, Rzadkiewicz Ł, Błaszkiewicz T, Jaskółka-Stanisz P. 

Formuła zawodów była podobna jak w ubiegłym roku. Przewidywała połączenie dwóch najcięższych dyscyplin pożarniczych: TFA i FCC. Zamiast wejścia na wieżę druhowie mieli za zadanie zwinąć odcinek W-75, a następnie umieścić go w skrzyni, następnie przykręcić pyszczek do prądownicy. Reszta toru wyglądała identycznie jak w FCC: przesuwanie 72 kg sztaby 4 kg młotem, slalom, przeciągnięcie linii wężowej, strącenie celu i ewakuacja 83kg manekina. Wszystkie te konkurencje, zawodnicy musieli wykonywać w pełnym umundurowaniu specjalnym i sprzęcie ochrony dróg oddechowych. 

Indywidualnie nasi reprezentanci zaprezentowali się dobrze, prawie każdy poprawił swój ubiegłoroczny czas, lecz inni też wykazali się większą siłą i ostatecznie w Elicie zajęliśmy miejsca między ok. 4 a 15. W tandemach Tobiasz z Pawłem, wyprzedzili Konrada i Łukasz lecz do podium ostatecznie nie doszli. A w sztafecie jak już bacznie zauważył nasz fanclub odpadamy zawsze w ćwierćfinale, tym razem z PSP Koszalin. Pracujemy dalej !