Halowy Turniej Piłki Nożnej

Halowy Turniej Piłki Nożnej

4 marca 2024 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

2 marca w lotyńskiej hali sportowej odbył się turniej halowej piłki nożnej organizowany przez Sołectwo Lotyń. Wśród drużyn rywalizujących znalazła się drużyna druhów OSP Lotyń wsparta strażakami z KP PSP Szczecinek. Reprezentacja strażacka w swojej kategorii wiekowej ostatecznie uplasował się na drugim miejscu przegrywając po rzutach karnych w finale. 

W zmaganiach sportowych udział wzięło łącznie ponad 90 osób w trzech kategoriach wiekowych: 7-11 lat; 12-15 lat i 16 lat i starsi. Oprócz zawodników i kibiców Turniej odwiedzili Wicestarosta Powiatu Złotowskiego Małgorzata Sameć, Burmistrz Okonka Andrzej Jasiłek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Okonku Sebastian Korzeniowski. Sędziami Turnieju byli członkowie Rady Sołeckiej: Łukasz Pabian, Włodzimerz Choroszewski i Krzysztof Suchanowski. O bezpieczeństwo zawodników zadbał ratownik Marcin Tadzik. Każdy z zawodników mógł posilić się pierogami serwowanymi przez Ania Pabian i Karolina Wąchała oraz skorzystać z kawiarenki, w której serwowano kawę, herbatę i ciasto. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a drużyny, które zajęły miejsca na podium otrzymały, oprócz medali, nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto i Gmina Okonek Burmistrza Okonka Andrzeja Jasiłka. Dodatkowo tytuły Najlepszych Zawodników Turnieju, w każdej kategorii wiekowej, otrzymali: Filip Tchórzewski, Błażej Kaleta i Grzegorz Suchanowski.
 
Wyniki Turnieju w poszczególnych kategoriach:
kat. 7-11 lat:
I m. Błękitni Lotyń
II m. KS Wielim Szczecinek
III m. KS Gwda Wielka
kat. 12-15 lat:
I m. Sportowe Świry
II m. Joga Bonito I
III m. Joga Bonito II
IV m. KS Wielim Szczecinek
V m. KS Gwda Wielka
kat. 16 lat i starsi:
I m. Brony Wojnowo
II m. OSP Lotyń
III m. Wybrzeże Klatki Schodowej
IV m. La Masia Okonek
V m. Cargo
 
tekst: www.facebook.com/solectwolotyn