Floriany 2018 – OSP Lotyń znów z nominacją !

Floriany 2018 – OSP Lotyń znów z nominacją !

14 maja 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

11 maja na warszawskim Torwarze odbyła się Gala Finałowa Konkursu FLORIANY, podczas której poznaliśmy zwycięzców II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. Na widowni zasiadły nominowane jednostki, jednak nikt nie wiedział do samego końca kto wygra, więc emocji nie brakowało. Wręczono 19 strażackich Oscarów!

Na konkurs FLORIANY wpłynęło aż 256 zgłoszeń, w tym 102 prospołeczne inicjatywy OSP zrealizowały samodzielnie, a 145 wspólnie z partnerami. Nasza jednostka w tej edycji zgłosiła 3 projekty, które zrealizowane były w roku 2017. Kapituła konkursowa spośród kilkuset zgłoszeń doceniła i jeden z trzech przesłanych przez nas, który zrealizowaliśmy samodzielnie w kategorii „Współpraca zagraniczna” – Wspólne ćwiczenia strażackie szansą na rozwój współpracy polsko-niemieckiej. 

Na galę finałową do Warszawy wyruszyła delegacja w składzie W. Sochacki, K. Kopkiewicz, R. Chareński, K. Kwiatkowski. Niestety nie udało się wygrać prestiżowej statuetki, ale samo wyróżnienie, które warto dodać otrzymujemy drugi raz z rzędu jest wielkim uznaniem naszych działań. 

Podczas Gali wręczone zostały również nagrody od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla najaktywniejszych jednostek OSP biorących udział w kategorii specjalnej „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Po uroczystości strażacy i towarzyszący im partnerzy przeprowadzonych prospołecznych inicjatyw zostali zaproszeni na jubileuszowy koncert zespołu Golec uOrkiestra i występ Kabaretu Pod Wyrwigroszem.

Zdjęcia: strażacki.pl