Feuerwehr-Olympiade MORI  2017

Feuerwehr-Olympiade MORI 2017

18 września 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniach od 15 do 17 września 2017 roku odbyło się kolejne polsko-niemieckie spotkanie w ramach naszego projektu „Wspólne ćwiczenia strażackie szansą na rozwój współpracy polsko-niemieckiej i zdobycie nowych umiejętności” dofinansowanego z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

W ramach tego przedsięwzięcia nasi strażacy brali udział w ćwiczeniach z wykorzystaniem aparatów oddechowych oraz olimpiadzie pożarniczej. Zajęcia, które przygotowali druhowie z Mori obejmowały bardzo różne, niekiedy zwariowane i wesołe ćwiczenia. Należało m.in.

– rozwiązać test składający się z 20 pytań,

– pokonać jak najdłuższy odcinek drabiny samochodowej ustawionej poziomo wisząc tylko na rękach około metr nad ziemią,

– zwinąć i rozwinąć linię gaśniczą zbudowaną z 6 odcinków w-75, w określonym torze,

– transportować wodę w 6 kubeczkach ustawionych na drewnianej desce i trzymanej przez zawodnika w taczce, którą trzeba było przejechać po 2 przęsłach drabiny nasadkowej. To tylko kilka z 10 konkurencji jakie zaproponowali uczestnikom organizatorzy. W olimpiadzie wzięło udział 17 zastępów strażackich w tym 2 z Lotynia. Po podsumowaniu punktów okazało się iż zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej tuż za strażakami z Lubeki. W tandemie Konrad Kopkiewicz i Łukasz Rzadkiewicz zajęli 1 miejsce wygrywając w ten sposób 2 hełmy Drager HPS 6200. Po wręczeniu nagród, wykonaniu pamiątkowych zdjęć, pomogliśmy naszym kolegom z Mori posprzątać sprzęt wykorzystywany w trakcie olimpiady. Ustaliliśmy także termin kolejnego naszego spotkania: 13-15 październik w Lotyniu. Ćwiczyć będziemy zwalczanie pożarów wewnętrznych i ratowanie strażaków przez strażaków.