Erasmus + i Pierwsze spotkanie w ramach Erasmus+

Erasmus + i Pierwsze spotkanie w ramach Erasmus+

1 listopada 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

21 września 2018 roku w Warszawie, naczelnik Konrad Kopkiewicz wraz ze skarbnikiem Krzysztofem Jędrzejowskim brali udział w szkoleniu z zakresu przeprowadzania i rozliczania projektów dofinansowanych ze środków programu Erasmus plus. Jako jednostka OSP Lotyń rozpoczynamy od poniedziałku 23 września wspólny polsko-niemiecki projekt. Na szkoleniu omówione zostały zagadnienia związane z ewaluacją, przebiegiem oraz prawidłowym wydatkowaniem i rozliczaniem środków finansowych. A jest to pierwszy w naszej działalności projekt o dofinansowaniu przekraczającym 120 000 zł. Są pewne obawy ale i zamierzania na kolejne projekty.

W drugim tygodniu października (od 11 – do 14) odbyło się spotkanie uczestników, organizatorów i przedstawicieli dwóch organizacji OSP Lotyń i Jugendfeuerwehr Stockelsdorf bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektu „Wspólne ćwiczenia”. Na spotkaniu, w formie warsztatów, omówione zostały wspólne kwestie finansowe, zasady rekrutacji uczestników oraz harmonogram przeprowadzenia projektu. Oprócz kwestii merytorycznych związanych bezpośrednio z projektem, uczestnicy wspólnie brali udział w zajęciach rekreacyjno- integracyjnych w Pile. Dużą zasługę w przebieg spotkania wniósł Remigiusz Borowski, który fachowe słownictwo i terminy tłumaczył w obu językach. Uczestnicy, oprócz tego że był tłumacz, także się dogadywali, zarówno w języku niemieckim oraz angielskim a goście uczyli się słów po polsku. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, plan pracy ustalony i każdy z uczestników na zakończenie otrzymał zaświadczenie o udziale w spotkaniu i warsztatach.