Działania techniczne w Lotyniu.

Działania techniczne w Lotyniu.

8 sierpnia 2023 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W ramach kolejnego 5 już wspólnego spotkania czynnych strażaków z Polski i Niemiec odbyły się drugie ćwiczenia w zakresie ratownictwa technicznego.

Nim jednak do nich doszło trzeba było przygotować odpowiednią bazę do ćwiczeń. Część naszych uczestników przygotowało drewno na ognisko w lesie, przywiezione zostały samochody do ćwiczeń oraz zakupiono niezbędne wyposażenie i materiały do ćwiczeń. Ćwiczenia rozpoczęły się w piątek po śniadaniu. Uczestnicy w mieszanych grupach działali na różnych stanowiskach. Jedni ćwiczyli węzły, inni cięli elementy betonowe i stalowe za pomocą przecinarki, a jeszcze inni zajmowali się cieciem pojazdów. Wydobywanie i opatrywanie rannych też było w naszym scenariuszu. Ćwiczenia w ciągu dnia zgromadziły także sporą grupę obserwatorów. Podobnie było w nocy ale działania były ciekawsze i bardziej widowiskowe. Był też czas na relaks- podczas wspólnych działań nad rzeką i przy ognisku. Kolejne spotkanie i już ostatnie w ramach tego projektu odbędzie się w październiku w Niemczech.