Ćwiczenie zgrywające pk. GWDA 2023

Ćwiczenie zgrywające pk. GWDA 2023

26 listopada 2023 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniu 25 listopada 2023 w pobliżu miejscowości Lędyczek oraz Górzna odbyły się ćwiczenia zgrywające dla jednostek z terenu powiatu złotowskiego. Obejmowały one 2 pożary w kompleksach leśnych na terenach nadleśnictw Okonek i Lipka.

Strażacy z naszej gminy zadysponowani zostali do „pożaru lasu” do Lędyczka. Dodatkowo zadysponowane zostały zastępy z OSP Śmiardowo Krajeńskie, OSP Wersk oraz 2 zastępy z JRG Złotów. W pierwszej fazie działań podjęte zostały działania gaśnicze a następnie po przybyciu wszystkich sil i środków rozpoczęto dogaszanie. Na rzece Gwda zbudowano punkt czerpania wody z którego zasilano samochody, dowożące wodę do miejsca pożaru. Nasze działania polegały w pierwszej fazie działań na podaniu dwóch prądów wody a następnie po przegrupowaniu sił na dowożeniu wody. Po zakończonych ćwiczeniach odbył się wspólny posiłek w JRG Złotów oraz podsumowano ćwiczenia po których zastępy udały się do swoich baz. Więcej informacji o ćwiczeniach na stronie:

 https://www.gov.pl/web/kppsp-zlotow/zlotow—cwiczenia-zgrywajace-pk-gwda-2023.