Ćwiczenia plutonu ratowniczego

Ćwiczenia plutonu ratowniczego

23 lipca 2021 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

22 lipca w godzinach popołudniowych przeprowadzone zostały ćwiczenia zgrywające dla jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu złotowskiego.

Do pozorowanego pożaru lasu w jednym z oddziałów leśnictwa Ciosaniec, nadleśnictwo Okonek zadysponowane zostały najbliższe jednostki OSP oraz w ramach wsparcia  powiatowy pluton ratowniczy, utworzony z zastępów PSP i OSP. Łącznie do działań zadysponowano 13 pojazdów ratowniczo-gaśniczych  w obsadzie 55 strażaków wspartych przez służby leśne i Policję. W trakcie działań doskonalono m.in. przemieszczenie pododdziału i poszczególnych zastępów na wyznaczone miejsce akcji w kompleksie leśnym, organizację łączności i działań gaśniczych a także wykorzystanie dostępnych punktów czerpania wody na danym obszarze.

W działaniach uczestniczyły zastępy z KP PSP Złotów oraz jednostki OSP Okonek, OSP Pniewo, OSP Lotyń, OSP Jastrowie, OSP Sypniewo, OSP Lipka, OSP Święta, OSP Zakrzewo, a całość koordynowała utworzona grupa operacyjna, w skład której wchodzili funkcjonariusze wydziału ds. operacyjnych i kontrolno-rozpoznawczych oraz jednostki ratowniczo-gaśniczej złotowskiej komendy.

opracował: st. kpt. Krzysztof Olczak