Ćwiczenia MDP w Łubowie

Ćwiczenia MDP w Łubowie

25 września 2014 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Dnia 20.09 br. 14 osobowa ekipa druhen i druhów z OSP Lotyń wzięła udział w ćwiczeniach zorganizowanych przez zaprzyjaźnioną jednostkę z Łubowa. Tak jak u nas w kwietniu zostały zorganizowane ćwiczenia dla MDP. 

Po przyjeździe i podziale na 2 grupy zostaliśmy zadysponowani do pożaru na terenie jednego z gospodarstw. Pierwsza grupa wyjechała do pożaru a druga została w jednostce i miała zajęcia z kwalifikowanej pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym.
Pierwsza grupa po dojedzie na miejsce ćwiczeń została poinformowana, że w środku znajduje się osoba poszkodowana, więc 2 ratowników ubranych w aparaty oddechowe przystąpiło do działań. Po wejściu do pomieszczenia poszkodowany został  zlokalizowany i wyniesiony na desce ortopedycznej i została mu udzielona pierwsza pomoc. Po tych czynnościach wróciliśmy do jednostki, gdzie czekała na nas ciepła grochówka ugotowana przez druhów z jednostki OSP Łubowo. Po zjedzeniu posiłku nastąpiła zmiana grup i dalej były kontynuowane ćwiczenia. Po zakończeniu ćwiczeń zostało rozpalone ognisko gdzie każdy upiekł kiełbaskę. Po zjedzeniu kiełbasek podziękowaliśmy organizatorom i wróciliśmy do wsi.

Foto: Magdalena Haas

IMG_9082 IMG_9116 IMG_9130 IMG_9140 IMG_9180 IMG_9187