Beztroska zabawa ogniem

Beztroska zabawa ogniem

14 sierpnia 2014 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

13 sierpnia około 20:00 zastęp GBA z naszej jednostki został zadysponowany do pożaru jaki miał mieć miejsce w okolicy miejscowości Kruszka Kolonia.

Zlokalizowanie miejsca zdarzenia zajęło strażakom kilka minut gdyż nie występowały żadne oznaki pożaru. Po dotarciu okazało się iż młodzież postanowiła urządzić sobie ognisko w miejscu kompletnie do tego nie odpowiednim. Strażacy zastali na miejscu palące się opony w zadrzewionym sadzie, obrośniętym wokół suchą trawą. Reakcja starszych mieszkańców alarmujących straż była prawidłowa, nie trudno sobie wyobrazić jak mogła by się zakończyć zabawa gdyby ogień rozwinął się mocniej. Strażacy przy użyciu jednego prądu wody zagasili ognisko i przelali dokładnie cały teren wokół. Młodzież została pouczona i zastęp wrócił do strażnicy. Obsada: Waldi, Julo, Pętko, Radek, Ciapek, Tobiasz.

Zdjęcie0044 Zdjęcie0045 Zdjęcie0046