Wizyta przedszkolaków

Wizyta przedszkolaków

2 maja 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Gdy zbliża się Dzień Strażaka, naszą jednostkę odwiedzają dzieci ze szkoły w Lotyniu. Tym razem ostatniego dnia kwietnia do remizy przyszły 3- i 4- latki ze swoimi wychowawczyniami – p. Agatą Jurjewicz i Pauliną Jaskółka – Stanisz. 15 przedszkolaków w remizie pojawiło się ok. 9.15.

Pogoda dopisała, więc przygotowaliśmy dla nich szereg zabawy na świeżym powietrzu. W planie wizyty były gry i zabawy o tematyce strażackiej, zwiedzanie remizy, pokaz sprzętu i pracy strażak, a przede wszystkim gaszenie małego pożaru co wzbudziło oczywiście największe zainteresowanie.  Na koniec każdy obecny otrzymał małą niespodziankę – wylosowanego przez siebie misia! Ze względu na to, że nasz samochód bojowy znajduje się w naprawie, nie mogliśmy naszych małych gości odwieźć do szkoły. Mimo to, wycieczka bardzo przedszkolakom się spodobała. Niektórzy z nich zapowiedzieli, że w przyszłości także zostaną strażakami.

Kolejna wizyta maluchów już ciut starszych bo z „zerówki” odwiedziła na 8 maja. Dla niech również strażacy z OSP Lotyń przygotowali szereg atrakcji, zabaw i wykładów z dziedziny bezpieczeństwa i pracy strażaków.