70-lecie OSP Biały Bór

6 października 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Trzeciego Października w Białym Borze (pow. Szczecinecki) miała uroczystość 70-lecia tutejszej jednostki. Na zaproszenie Prezesa OSP Biały Bór w obchodach uczestniczyła kompania reprezentacyjna z naszej jednostki.

Celebracja strażackiego święta rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą prowadzoną przez proboszcza białoborskiej parafii oraz strażackiego kapelana woj. Zachodniopomorskiego. Następnie wszystkie jednostki w jednym szyku przemaszerowały na plac przed remizą, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Przed remizą zaproszeni goście korzystali z możliwości zabrania głosu i licznie składali życzenia i upominki na ręce Zarządu OSP Biały Bór, przedstawiony został rys historyczny jednostki, a zasłużeni strażacy otrzymali odznaczenia. Tego dnia odbyło się również oficjalne przekazanie łodzi ratowniczej na wyposażenie strażnicy OSP. Po części oficjalnej odbyła się biesiada strażacka.

Kompania reprezentacyjna OSP Lotyń składała się z: R. Chwieduk, K. Kopkieiwcz, K. Jędrzejowski, K. Kwiatkowski, K. Bronakowski, P. Jaskółka-Stanisz, A. Grzyb, M. Kowal, I. Kopkieiwcz, P. Masiubańska, E. Ciesielksa, D i F. Kopkiewicz oraz poczet sztandarowy K. Wąchała, M. Ciesielski, M. Wasilewski.

DSC08947 DSC08949 DSC08970 DSC08985 DSC09018 DSC09025 DSC09026 DSC09042 DSC09061 DSC09076 DSC09083