70 lat OSP Gwieździno

8 maja 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Nasza jednostka jest już słynna nie tylko w naszej gminie z organizowania ciekawych zabaw o tematyce strażackiej. 5 maja siedmioro druhów i druhenek na zaproszenie przedstawiciela Gminnego Centrum Kultury w Rzeczenicy – Radosława Zielińskiego, wzięło udział w Pikniku Strażackim z okazji 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej z Gwieździna, w gm. Rzeczenica.

Na placu rekreacyjnym przy gwieździńskiej remizie przeprowadziliśmy kilka zabaw i konkurencji, Pogoda dopisała, więc mogliśmy zaprosić dzieci do tzw. „rowerka” – zabawy, która polega na przebiciu balona z wodą za pomocą hełmu z gwoździem, jednocześnie jadąc na rowerze. W wykazie zabaw nie mogło również zabraknąć gaszenia małego pożaru, rynienek oraz kręgli. Na koniec w prezencie każdy otrzymał od organizatorów maskotkę gminy Rzeczenica – bociana Klemensa. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie oraz miłe przyjęcie. Do Gwieździna pojechali: Mariusz Ciesielski, Magda Rzadkiewicz, Zuzia Kaleta, Wiktoria Piotrowska, Kuba Rzadkiewicz, Krzysztof Jędrzejowski, Weronika Bakuła.

Tekst: W. Piotrowska, Zdjęcia: Centrum Kultury w Rzeczenicy