Zimowisko 2015

22 lutego 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W piątkowe popołudnie, 20 lutego, rozpoczęło się w Bornem Sulinowie integracyjne spotkanie sekcji MDP Lotyń oraz MDP Łubowo, w którym wzięło udział łącznie 17 druhów i druhenek.

Zakwaterowani byliśmy w budynku dydaktycznym na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej. Organizatorzy spotkania już od pierwszych chwil dbali o to, by czas tu spędzony był dobrze wykorzystany a integracja wyszła pomyślnie. I to poprzez między innymi: organizację wspólnej nauki hymnu ZOSP, oglądanie filmów o tematyce pożarniczej, ćwiczenia oraz wykłady. Młodzież uczestniczyła także w zajęciach z pierwszej pomocy, dowiedziała się jaki sprzęt używany jest podczas zdarzeń mnogich oraz jakie jest zastosowanie defibrylatora. Zaraz po sobotnim obiedzie członkowie uczestniczyli w biegu na orientację po mieście. Cztery grupy i każda z mapą w ręku przemieszczała się od punktu do punktu aby wykonać zaplanowane zadania. W niedzielę uczestnicy uzupełnili swoje wiadomości o zasady prowadzenia łączności radiowej oraz zastosowaniu armatury pianowej, a zdobytą wiedzę mogli wypróbować w praktyce. Między zajęciami znalazł się również czas na zabawę, oprócz gier planszowych, zorganizowane zostało wieczorne karaoke.

Korzystając z okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować Komendantowi Wojewódzkiemu PSP w Szczecinie, za pozwolenie na organizację spotkania, oraz OSP miasta Bornego Sulinowa za udostępnienie samochodu pożarniczego do ćwiczeń.

IMG_7700 IMG_7706 IMG_7709 IMG_7724 IMG_7756 IMG_7759