Zebranie sprawozdawcze za 2014r

3 marca 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W sobote 28 Lutego, druhowie z lotyńskiej OSP podsumowali miniony rok 2014. W walnym zebraniu sprawozdawczym, które odbyło się w G.A Dana w Lotyniu uczestniczyli członkowie naszej OSP oraz zaproszeni goście, a dokładniej

• Członkowie czynni naszej OSP
  • Członkowie MDP
  • Członkowie honorowi
  • Członkowie wpierający
  • Sympatycy

Goście:

• Z-ca Komendanta Powiatowego PSP Złotów – inż. Leszek Wójcik
  • V-ce Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu – dh Andrzej Kacprzak
  • Komendant Miejsko-Gminny – dh Marek Mikietyński
  • Burmistrz Miasta i Gminy Okonek –p. Małgorzata Sameć
  • Delegacja OSP Łubowo na czele z Prezesem – dh Tomasz Muryn
  • Prezes OSP Miasto Borne Sulinowo – dh Paweł Szmurło
  • Sołtys sołectwa Lotyń – p. Krystyna Jaskółka-Stanisz
  • Sołtys sołectwa Brzozówka – p. Alina Jurowska
  • Sołtys sołectwa Węgorzewo – p. Jolanta Stępniak
  • Sołtys sołectwa Borki – p. Krzysztof Luksemburg
  • Sołtys sołectwa Kruszka – p. Ryszard Przybylski
  • Radna RM w Okonku oraz Radny Sołectwa Lotyń  – p. Czesława Uszak, p. Janusz Świercz
  • Prezes Lotyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – p. Marianna Kamińska
  • Przedstawiciel Koła Gospodyń Wiejskich – p. Wioletta Kostrzak
  • Proboszcz Parafii Lotyń – ks. Leszek Kuśmierzak

Zebranie otworzył prezes Włodzimierz Choroszewski, który w dalszej części został wybrany przewodniczącym zebrania, następnie przedstawiono plan zebrania i rozpoczęto jego realizację. Podczas uroczystości miało miejsce ślubowanie druhów, którzy stali się pełnoprawnymi czynnymi członkami naszej jednostki. Na sztandar, rotę ślubowania złożyli: Andrzej Grzyb, Agnieszka Domke. Po tej uroczystości rozpoczęło się wręczanie podziękowań.

Podziękowania dla sołtysów za przekazanie pieniędzy z funduszu sołeckiego na 2015:

• Przybylski Ryszard – Kruszka
  • Brodzicz Eugenia – Lotyń
  • Stępniak Jolanta – Węgorzewo
  • Krzysztof Luksemburg – Borki

Podziękowania dla dh K. Kopkiewicza, M. Wasilewskiego i P. Drzewieckiego (OSP Łubowo), od członków MDP za organizację obozów i podtrzymywanie wzorowej relacji młodzieżowych sekcji strażackich z Lotynia i Łubowa.

W dalszej części porządek zebrania obejmował przedstawienie sprawozdania z dzielności ratowniczo-szkoleniowej w 2014 roku, planu działalności na obecny rok, sprawozdania finansowego oraz sprawozdania komisji rewizyjnej. W między czasie odbyła się 10 minutowa przerwa. Następnie głos zabrali zaproszeni na tą uroczystość goście, którzy bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat funkcjonowania OSP w Lotyniu. Po części oficjalnej, zaproszeni goście i druhowie udali się na poczęstunek.

DSCF2542 DSCF2546 DSCF2547 DSCF2552 DSCF2557 DSCF2558 DSCF2559 DSCF2567 DSCF2568 DSCF2573 DSCF2580