X Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP

X Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP

2 lipca 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Dziesiąta edycja powiatowych zawodów sportowo-strażackich odbyła się w Sobotę, pierwszego dnia lipca na stadionie miejskim w Krajence. Rywalizacje między drużynami to oczywiście dwie standardowe konkurencje tj. bieg sztafetowy 7x 50m i ćwiczenie bojowe.

W zmaganiach udział wzięło 12 drużyn z powiatu złotowskiego, reprezentujących poszczególne gminy w tym 4 drużyny kobiece, a tak że Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. OSP Lotyń zaprezentowało się w dwóch grupach mężczyźni oraz kobiety. Swój pokaz umiejętności w ćwiczeniu bojowym zaprezentowali również nasi goście z Niemiec, którzy bez klasyfikacji punktowej również wystartowali w zawodach i towarzyszyli nam w tym wydarzeniu.

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach przedstawiała się następująco:

Kobiety:

 1. OSP Podróżna
 2. OSP Święta
 3. OSP Wielki Buczek
 4. OSP Lotyń

Mężczyźni:

 1. OSP Krajenka
 2. OSP Radawnica
 3. OSP Zalesie
 4. OSP Wielki Buczek
 5. OSP Lotyń
 6. OSP Ługi
 7. OSP Osówka
 8. OSP Jastrowie

Skład lotyńskich ekip biorących udział z zwodach powiatowych:

Kobiety: E. Jażewicz, K.Jażewicz, J. Burzyńska, P. Jaskółka, G. Jażewicz, Z. Kaleta, W. Piotrowska, P. Padło, D. Gnaś.

Mężczyźni: M. Ciesielski, M. Błaszkiewicz, K. Kopkiewicz, P. Szewczyk, P. Jaskółka-Stanisz, Ł. Rzadkiewicz, W. Sochacki, Grzyb A, K. Kwiatkowski.