Wspólne ćwiczenia MDP i JOT z ratownictwa drogowego

Wspólne ćwiczenia MDP i JOT z ratownictwa drogowego

1 listopada 2022 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniu 28 października 2022 roku na terenie firmy Plastrol w Lotyniu przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu taktyki ratownictwa technicznego dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz strażaków z podziału bojowego.

MDP zapoznała się szczegółowo z sprzętem do ratownictwa drogowego i technicznego, strukturom i schematem działań podczas zdarzeń z udziałem pojazdów oraz w praktyce wykonali niewielkie założenia związane z pracami specjalistycznym sprzętem czy też wykonywaniem dostępu do osób uwięzionych w pojazdach. 

Natomiast ratownicy JOT podczas ćwiczeń realizowali wykonanie dostępu do poszkodowanego przy wykorzystaniu podstawowych technik ratownictwa technicznego takich jak stabilizacja pojazdu, usuwanie drzwi, usuwanie boku pojazdu, wykonanie trzecich drzwi, usuwanie dachu, odpychanie deski rozdzielczej, wykonanie dostępu do nóg poszkodowanego.