Wizyta strażaków z Niemiec

Wizyta strażaków z Niemiec

12 grudnia 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Od 6 do 8 grudnia w naszej gminie przebywała ośmioosobowa delegacja strażaków z OSP Mori. Spotkanie nasze miało na celu wypracowanie planu działań na rok 2020 z uwzględnieniem grup młodzieży i dorosłych oraz możliwości finansowych przedsięwzięć.

Wraz z naszymi druhami i druhnami przyjaciele z gminy Stockelsdorf wypracowali plan działania oraz ustalili terminy kilku wizyt. W roku 2020 przypada także 15 lecie współpracy młodzieży. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lotynia i Jugendfeuerwehr der Gemeinde Stockelsdorf spotkają się w lipcu na 8 dniowym spotkaniu. Dodatkowo w czerwcu odbędzie się wyjazd do Hansa Park w Sierksdorf.

Strażacy czynni oraz opiekunowie MDP spotkają się 30 maja aby doprecyzować ostatecznie wszystkie szczegóły letniego spotkania oraz na początku września na strażackiej olimpiadzie w Niemczech. Planujemy także udział w pożarniczych targach Interschutz 2020 w Hanowerze. Aby uczestnicy mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie będziemy razem tworzyć i realizować programy z Erasmus+, w tym szkolenie w zakresie jazdy samochodami strażackimi na płycie poślizgowej.

Oprócz prac umysłowych był także czas na kulturę. W tym celu udaliśmy się do Poznania. Dzięki przychylności i zgodzie Komendanta Szkoły Aspirantów PSP mogliśmy zapoznać się z warunkami kształcenia oraz wyposażeniem placówki. Naszym opiekunem i przewodnikiem był mł. brygadier Mariusz Międzybrodzki, który w sposób fachowy i ciekawy prezentował obiekty i sprzęt. Byliśmy także świadkami dwóch alarmowych wyjazdów ze szkolnej JRG. Uczestnicy dla których był to w większości pierwszy kontakt ze szkoła pożarniczą w Poznaniu byli bardzo zadowoleni. Po ponad 2 godzinach pojawiliśmy się w centrum miasta na Jarmarku bożonarodzeniowym. Bardzo fajnym punktem integracji była też wizyta w Dolinie Świętego Mikołaja w Lubnicy. Niedzielne przedpołudnie służyło omówieniu spotkania, spisaniu pomysłów i wniosków od uczestników a po obiedzie uczestnicy udali się do domów.

Spotkanie, które było bardzo pracowite i owocne, zostało sfinansowane ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, środków OSP Lotyń oraz wpłat własnych uczestników spotkania.