Szkolenie z łączności

Szkolenie z łączności

23 grudnia 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Dnia 14 grudnia 2019 roku zostało przeprowadzone kolejne okresowe szkolenia w zakresie abonentów sieci UKF dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Okonek.

Szkolenie odbyło się w strażnicy OSP Okonek. Zasady organizacji łączności, alarmowania, powiadamiania, dysponowania oraz współdziałania na potrzeby prowadzonych działań ratowniczych realizowali funkcjonariusze wydziału ds. operacyjnych i kontrolno-rozpoznawczych oraz dyżurni złotowskiego stanowiska kierowania PSP oraz dowództwo jednostki ratowniczo-gaśniczej. Przedmiotowe szkolenie stanowi wypełnienie postanowień rozporządzenia MSWiA w sprawie KSRG oraz ma służyć respektowaniu podczas rzeczywistych zdarzeń oraz ćwiczeń a także być jednolitym i optymalnie  wykorzystywanym schematem w całym kraju.