Spotkanie z druhami z Niemiec

Spotkanie z druhami z Niemiec

19 kwietnia 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniach od 13 do 15 kwietnia spotkaliśmy się ze strażakami z gminy Stockelsdorf. Druhowie wraz z jedną druhną przybyli z OSP Mori aby omówić szczegóły realizacji wspólnych polsko-niemieckich projektów. Podczas wspólnej piątkowo-wieczornej kolacji zaczęto rozmawiać o potrzebach, chęciach i możliwościach czasowych wspólnych przedsięwzięć. „El Komendante” – Bjorn Schlieter przekazał także pozdrowienia i życzenia owocnej dalszej współpracy od p. Brygidy Rahlf-Behrmann, Burmistrzyni Stockelsdorf. W sobotę natomiast do obiadu trwały prace nad wnioskami do odpowiednich instytucji a na obiad udaliśmy się do Szczecinka gdzie w pobliżu I LO można było spróbować różnych smakołyków serwowanych ze specjalnych do tego celu pojazdów. W ramach wizyty odwiedzony został także dh Waldemar Kopkiewicz – honorowy prezes naszej jednostki, który miał niedawno urodziny. Następnie udaliśmy się wspólnie na zakupy do sklepów. Wieczorem zaś spotkaliśmy się w barze Miko, gdzie przy dźwiękach muzyki trwała zabawa do godziny 23. W niedzielę rano wspólnie zjedliśmy śniadanie w „Białym Wzgórzu” i po pożegnaniach nasi koledzy udali się w drogę powrotną do domu.

Tekst: K. Kopkiewicz.