Pożar ścierniska w Glinkach Mokrych

Pożar ścierniska w Glinkach Mokrych

18 sierpnia 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Do kolejnego pożaru na polu doszło dnia 18 sierpnia o godzinie 14:50 w Glinkach Mokrych. Tym razem płonęło ściernisko oraz suche zarośla.

Na miejsce akcji dyspozytora zadysponował pojazdy gaśnicze z OSP Lotyń, Okonek oraz Podgaje. Pożar swoim zasięgiem objął około 2 hektary. Jako pierwsi na miejscu strażacy z Lotynia podali dwa prądy wody z linii gaśniczej oraz szybkiego natarcia. Docierające kolejne jednostki również wspierały akcję gaśniczą podając kolejne prądy wody na źródło ognia oraz na pogorzelisko w celu dokładnego przelania miejsca pożaru. Na miejsce zdarzenia przybył również dowódca z KP PSP w Złotowie. Akcja gaśnicza trwała ponad godzinę.

Obsada GBA: Sochacki W, Wasilewski M, Jaskółka-Stanisz P, Błaszkiewicz T, Jędrzejowski K, Padło P

DSCF6135 DSCF6136 DSCF6137 DSCF6138 DSCF6139 DSCF6140