Dwa zderzenia na krajowej 11

Dwa zderzenia na krajowej 11

23 sierpnia 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

22 sierpnia o godzinie 11:57 zastęp GBA zadysponowany został do wypadku komunikacyjnego na drodze krajowej jedenaście, trasa Lotyń-Okonek. W zdarzeniu uczestniczyło auto osobowe oraz pojazd typu jednoślad. 

Po zderzeniu pojazd osobowy zatrzymał się na jedyny z pasów ruchu zaś motorower częściowo znajdował się pod pojazdem. Poszkodowanym kierowcą jednośladu zajął się zespół ratownictwa medycznego, który jako pierwszy przybył na miejsce. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zastosowaniu wsparcia psychicznego dla podróżujących autem osobowym, kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu resztek powypadkowych. W tym czasie na odcinku drogi krajowej tworzyły się duże korki. Na miejscu obecny był również zastęp z OSP Okonek oraz Policja.

Podczas prowadzenia działań przy zdarzeniu dyspozytor stanowiska kierowania, zadysponował nasz zastęp do kolejnego zdarzenia drogowego, które miało miejsce 400 metrów dalej i również na drodze krajowej. W tym zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy osobowe, które zderzyły się czołowo-bocznie. Całe szczęście prędkość pojazdów była znikoma więc obeszło się tylko na stratach materialnych. Strażacy zabezpieczali pojazdy, zneutralizowali plamy oleiste oraz kierowali ruchem na czas gdy na miejscu swoje czynności prowadziła policja. Łączne działania zakończyły się około godziny 15:00

Obsada GBA: Sochacki W, Rzadkieiwcz Ł, Ciesielski M, Jaskółka-Stanisz P, Padło P, Wasilewski M oraz w.w.zak: Wąchała K, Błaszkiewicz T.

DSCF6141 DSCF6142 DSCF6143 DSCF6144 DSCF6145 DSCF6146 DSCF6147 DSCF6148 DSCF6149