Pożar mieszkania Skoki

Pożar mieszkania Skoki

26 czerwca 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W godzinach przedpołudniowych 26 czerwca doszło do pożaru w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w miejscowości Skoki. 

Pożar rozwijał się w jednym z pokoi wewnątrz mieszkania, opanowując całą jego powierzchnie i wyposażenie. Przybyły na miejsce pierwszy zastęp strażaków z OSP Lotyń zabezpieczył teren działań oraz podjął skuteczne działania gaśnicze, które zażegnały rozwijający się pożar i jego przemieszczanie. Rota ratowników wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszła do palącego się pokoju i przy użyciu jednego prądu wody ugasiła palące się wewnątrz materiały oraz przeszukała obiekt w celu wykluczenia potencjalnych pozostałych osób. W toku działań prowadzono oddymianie lokalu oraz wyrzucanie i dogaszenie spalonych materiałów na zewnątrz obiektu. Strażacy podjęli również działania w zakresie kwalifikowanej pomocy medycznej w stosunku do kobiety, która przebywała w strefie pożaru. Na miejsce działań zadysponowane zostały również zastępy z OSP Okonek, JRG Szczecinek oraz JRG Złotów wraz z komendantem jednostki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policje. Działania zostały zakończone po ponad dwóch godzinach. 

Foto: Marcin Głowacki (iszczecinek.pl)