Pożar lasu – nadleśnictwo Czarnobór

Pożar lasu – nadleśnictwo Czarnobór

17 kwietnia 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

17 kwietnia zastępy straży pożarnej z terenu gminy Okonek tj: GBARt – OSP Lotyń, GCBA – OSP Okonek zadysponowane zostały do wsparcia działań gaśniczych prowadzonych na terenie województwa zachodniopomorskiego w powiecie szczecineckim.

Na terenie nadleśnictwa Czarnobór płonęła ściółka leśna na obszarze ok. 30 arów. W działaniach gaśniczych zaangażowanych łącznie było 5 zastępów straży pożarnej, służba leśna oraz helikopter gaśniczy wykonujący zrzuty wodne na miejsce pożaru. Po niespełna dwóch godzinach ogień został ugaszony, a pogorzelisko dokładnie dogaszone, przekopane i zabezpieczone przed dalszym rozprzestrzenianiem poprzez wykonanie oborania przy użyciu ciężkiego sprzętu.