Pożar lakierni w Okonku

Pożar lakierni w Okonku

22 lipca 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W nocy 22 lipca zastępy straży pożarnej z Lotynia, Okonka i Złotowa interweniowały w Okonku gdzie na terenie jednej z firm przy ul. Lipowej doszło do pożaru w magazynie.

Pożar rozwijał się w dużym pomieszczeniu w którym znajdowała się lakiernia. Ogniem objęte były między innymi materiały znajdujące się w obiekcie oraz farby i lakiery przechowywane w pojemnikach. Pierwsze działania strażaków z miejscowej jednostki skutecznie zapobiegły dalszemu rozwojowi akcji. Do obiektu wprowadzono dwie roty strażaków w sprzęcie ODO z liniami gaśniczymi, które skutecznie zażegnały zagrożenie. Dalsze działania polegały na dogaszaniu zarzewi ognia i zbijaniu temperatury m.in z rozgrzanych szybów wentylacyjnych. Akcja trwała blisko dwie godziny. 

Obsada GBARt: Kopkiewicz K, Jaskółka-Stanisz P, Błaszkiewicz T i M, Chwieduk R, Padło P.