Powiatowy Dzień Strażaka

Powiatowy Dzień Strażaka

10 maja 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie odbył się dziś uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Podczas uroczystości wręczono awanse w stopniu i stanowisku służbowym oraz wyróżnienia.

Awanse zawodowe otrzymywali funkcjonariusze i strażacy z KP PSP Złotów przekazywane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Główny PSP, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Komendanta Powiatowego PSP.

Wyróżnienia i odznaczenia otrzymali również druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu złotowskiego. Nadane zostały odznaczenie Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego, a także Starosta Złotowski Ryszard Goławski wyróżnił tytułami honorowymi jednostki i strażaków powiatu złotowskiego w następujących kategoriach:

  •  Jednostka Roku 2018 – OSP w Krajence, OSP w Lotyniu i OSP w Wersku, 
  •  Działacz Roku 2018 – dh Paweł Łosoś z OSP Podróżna, dh Grzegorz Chałubek z OSP Batorowo i dh Przemysław Jasiłek z OSP Radawnica, 
  •  Strażak Roku 2018 – dh Marzena Viola z OSP Łąkie, dh Weronika Bartosz z OSP Osówka, dh Patrycja Padło z OSP Lotyń i dh Filip Staszewski z OSP Zalesie,
  • Kronikarz Roku 2018 – dh Anna Baranowska z OSP Krajenka i dh Renata Żydałowicz z OSP Lotyń. z OSP Krajenka i dh Renata Żydałowicz z OSP Lotyń.

Tego dnia nasza jednostka została miło doceniona za swoją działalność. W uroczystość jednostkę reprezentowała delegacja w składzie Konrad Kopkiewicz, Patrycja Padło, Zuzanna Kaleta.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Złotowie – Patrycja Kajewska