Podwójne Złoto w zawodach !

Podwójne Złoto w zawodach !

18 czerwca 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Trójgminne zawody sportowo-pożarnicze.  Jastrowie, Okonek i Tarnówka – strażacy z tych gminy rywalizowali w Sypniewie 17 czerwca na stadionie sportowym.

Pierwszą konkurencją z jaką przyszło się zmierzyć strażakom, była sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami. Do pokonania były takie przeszkody jak: płotek, równoważnia, ściana, tyczki, rów z wodą oraz przyłączenie odcinka do rozdzielacza i zakończeniu go prądownicą.Drugą i ostatnią konkurencją, było ćwiczenie bojowe. To widowiskowe zadanie polega na zbudowaniu linii ssawnej następnie głównej i strąceniu strumieniem wody tarczy oraz pachołków.

Występy seniorskich drużyn poprzedzone były rywalizacją Młodzieżowych Drużyn Strażackich z Lotynia i Osówki na uproszczonym torze CTIF oraz ćwiczeniem bojowym. 

W zawodach łącznie wystartowało 6 ekip, a werdykt sędziowski po podliczeniu punktacji wyglądał następująco: 

1 miejsce – OSP Lotyń

2 miejsce – OSP Osówka

3 miejsce – OSP Okonek 

4 miejsce – OSP Tarnówka

5 miejsce – OSP Jastrowie/OSP Sypniewo 

6 miejsce – OSP Podgaje

Drużyna MDP zajęła drugie miejsce tuż za ekipą z Osówki. Zaś w kategorii gminy Okonek bo taka klasyfikacja też była prowadzona, miejsca kolejno od pierwszego przypadły dla OSP Lotyń, OSP Okonek, OSP Podgaje. Tym samym zgarniamy dwa złote pucharu i jeden srebrny MDP oraz dostajemy ziolone światło do udziału w zawodach powiatowych, które odbędą się 1 lipca. Już teraz trzymajcie za nas kciuki ! Puchar jest nasz…