Kurs podstawowy OSP

Kurs podstawowy OSP

18 lipca 2021 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

18 lipca 2020r. w komendzie powiatowej PSP w Szczecinku miało miejsce podsumowanie i zakończenie kursu podstawowego zorganizowanego dla członków ochotniczych straży pożarnych. Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną na terenie kraju i wynikające z tego obostrzenia, ważnym jest fakt, że grupa kilkudziesięciu słuchaczy pozytywnie zdała egzamin końcowy. Zdobyte umiejętności z zakresu działań ratowniczych i obsługi sprzętu pożarniczego, pozwolą już bezpośrednio aktywnie zasilić szeregi strażackich zastępów wyjeżdzających codziennie do zdarzeń i interwencji.

Tego dnia kurs ukończyli strażacy z OSP Lotyń: Michał Kobiałka i Adam Zbyrad, którzy pełnoprawnie stali się członkami Jednostki Operacyjna Technicznej i od dziś mogą wyjeżdżać do akcji.