Dzieci z wizytą u strażaków

Dzieci z wizytą u strażaków

6 maja 2023 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W czwartek 4 maja Naszą jednostkę odwiedziła grupa przedszkolaków z lotyńskiego Zespołu Szkół z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. 

Nasi goście mogli zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się do akcji. Zwiedzały także wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie. Kto chciał mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać wąż. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały i złożyły życzenia z okazji święta strażaków.