Ćwiczenia z armatury wodo-pianowej

Ćwiczenia z armatury wodo-pianowej

19 marca 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

 W dniu 16 marca odbyła się kolejna zbiórka ratowników JOT, osób, które już niedługo zostaną skierowane na kurs podstawowy oraz członków MDP 16-18 lat.

Tym razem tematem ćwiczeń był sprzęt gaśniczy. Dwie grupy miały za zadanie stworzyć linię główną, jedna rota musiała strącić za pomocą wody pachołki, a druga wytworzyć pianę średnią. Ćwiczenia, mimo minusowej temperatury na zewnątrz, przebiegły w bardzo dobrej atmosferze. Dzięki nim druhowie, którzy za jakiś czas wezmą udział w kursie podstawowym, mogli sobie przypomnieć podstawowe informacje na temat budowania linii gaśniczych, a nowi członkowie mogli się z nim dokładniej zapoznać.

W zbiórce udział wzięli: Konrad Kopkiewicz, Marcin Wasilewski, Mariusz Ciesielski, Krystian Kwiatkowski, Tomek Kwiatkowski, Magdalena Kwiatkowska, Marzena Chareńska, Wiktoria Piotrowska, Patrycja Padło, Tobiasz Błaszkiewicz, Krzysztof Jędrzejowski, Kuba Rzadkiewicz, Mietek Kowal, Edyta Ciesielska.

Tekst: W. Piotrowska, Foto: M. Wasilewski