Ćwiczenia gaśnicze – MDP w Stockelsdorf

Ćwiczenia gaśnicze – MDP w Stockelsdorf

23 sierpnia 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniach od 15 do 19 sierpnia 2018 roku w partnerskiej gminie Stockelsdorf przebywała 20 osobowa reprezentacja OSP Lotyń. 16 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i 4 opiekunów wspólnie z druhami z gminy Stockelsdorf bawili, się, miło spędzali czas i ćwiczyli.

To właśnie temat ćwiczeń miał tu najistotniejsze znaczenie. Młodzi adepci sztuki pożarniczej zapoznali się z rozmieszczeniem sprzętu w pojazdach, stworzone zostały różne zastępy i można było przystąpić do realizacji scenariusza stworzonego przez strażaków z FF ( OSP) Mori. 6 zastępów strażackich dysponowanych było do różnych zdarzeń. Pożary, plamy olejów, poszukiwanie osób zaginionych, ludzie w wodzie, alarmy fałszywe, wypadek to tylko niektóre z akcji z którymi mieszane ekipy młodych strażaków musiały się zmierzyć. Były także ćwiczenia nocne i tuż nad ranem. Spanie, wyżywienie odbywało się w siedzibie strażaków z Mori. Pojazdy do ćwiczeń zostały zadysponowane z terenu całej gminy a alarmowanie odbywało się przez specjalnie do tego celu przygotowaną instalację alarmową. Uczestnicy ćwiczeń byli bardzo zadowoleni z ich przebiegu. Oprócz ćwiczeń był oczywiście czas wolny. Zakupy, zwiedzanie miasta, dyskoteki, grill to punkty, które także można odhaczyć na liście realizacji naszej wizyty. Serdecznie dziękujemy strażakom z gminy Stockelsdorf za zorganizowanie fajnego pobytu dla dzieci z obu krajów. Udział w tym projekcie był możliwy dzięki środkom z Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży i środków własnych OSP Lotyń. Poniżej kilka zdjęć z tego spotkania.

tekst: K. Kopkiewicz