Boże Ciało 2018

Boże Ciało 2018

1 czerwca 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W czwartek 31 maja obchodziliśmy kościelne święto Bożego Ciała. W całym kraju w związku z tą uroczystością odbywają się bogate obchody oraz procesję. 

W naszej parafii święto rozpoczęło się uroczystą Mszą o godzinie 12:30 na której oprócz mieszkańców pojawiła się nasza jednostka by uświetnić wagę uroczystości.  Kompania reprezentacyjna, poczet sztandarowy, a także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w licznym gronie spotkała się tego dnia. Po Eucharystii wszyscy udali się na procesję ulicami Lotynia, zatrzymując się przy czterech ołtarzach, w tym jednym strażackim zbudowanym przy remizie OSP Lotyń. Zwieńczeniem święta było małe spotkanie wszystkich druhów w remizie po zakończeniu uroczystości. 

Foto: K. Suchanowska fb: Parafia pw. WNMP w Lotyniu