Alarm fałszywy ZŁOŚLIWY

Alarm fałszywy ZŁOŚLIWY

12 maja 2014 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W sobotę 12 kwietnia o godzinie 22:32 dyspozytor SK KP PSP  w Złotowie odebrał telefoniczne zgłoszenie o pożarze mieszkania w Glinkach Mokrych.

Natychmiast na miejsce zostały skierowane zastępy straży pożarnej z Lotynia, Okonka i Złotowa w sile 5 wozów.

Po dojeździe sekcji z naszej jednostki rozpoczęto lokalizację wstępną. Niestety nie spostrzeżono oznak typowych do takiego zdarzenia więc po dojeździe kolejnych zastępów z OSP Okonek rozpoczęto szczegółowe poszukiwanie pożaru.

Wozy bojowe ze strażakami rozjeździły się po koloniach danej miejscowości oraz do pobliskiej Glinki Suche lecz i to nie przyniosło żadnej informacji.

Mieszkańcy w/w miejscowości też niczego podejrzanego nie zaobserwowali. Po konsultacji radiowej z dyspozytorem akcja została zakończona i jednostki rozjechały się do remiz. GBA: Rzadki, Hudy, Tobiasz, Patrycja, Ciapek, Walczak. GLM: Julo, Błażej, Pętko, Wampir M i K, Kabet, Roman.