Zimowisko MDP

Zimowisko MDP

28 stycznia 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W ostatni weekend stycznia (tzn. 25-27 stycznia br.) członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Lotynia i Osówki oraz “Strażackie Iskierki” spotkali się na wspólnym zimowisku, jakie w tym roku odbyło się w Lotyniu.

Weekendowy biwak to nie tylko czas na zabawy, gry i wspólną integrację. Głównym założeniem takich corocznych spotkań jest szkolenie młodych adeptów pożarnictwa. W tym roku uczestnicy poszerzali swą wiedzę na temat pierwszej pomocy (zajęcia przeprowadziła dla nich Grupa Ratownicza ProMed), a także na temat specjalistycznych ubrań stosowanych w straży pożarnej. Młodzi strażacy swój biwak mieli w szkole podstawowej w Lotyniu, dzięki uprzejmości p. dyrektor Iwony Adamczuk. Zajęcia, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, odbywały się również w hali sportowej. Znalazł się też czas na zabawę, wspólne gry, karaoke, czy taniec. W tym roku udało się również wyjechać do Szczecinka do parku trampolin oraz basen. Codziennie odbywały się też zajęcia ruchowe, a ostatniego dnia biwaku uczestnicy mieli możliwość zagrać w paintball. Na podsumowanie biwaku, każdy z uczestników otrzymał dyplom uznania za pomyślne, bezpieczne i wesołe ukończenie zimowiska.

Tekst: W. Piotrowska