Zagrożenie chemiczne w Lotyniu

Zagrożenie chemiczne w Lotyniu

20 czerwca 2014 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W Piątek 20 czerwca tuż przed  godziną 8 rano jeden zastęp GBA z naszej jednostki zadysponowany został do wycieku rtęci w jednym z mieszkań przy ulicy Polnej w Lotyniu.

Po dojeździe i rozpoznaniu zlokalizowano miejsce zdarzenia jak i samą substancję. Rtęć wydostała się z rozbitego termometru lekarskiego na powierzchnie całej kuchni.  W pierwszej fazie strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, rozszczelnili okna w budynku oraz ewakuowali mieszkańców na zewnątrz. Dalsze działania w stosunku do substancji chemicznej podjął zastęp SLRRchem z JRG 1 Piła, który przybył na miejsce i zebrał specjalistycznym sprzętem substancje.  Na miejsce zdarzenia przybyły również dwa zastępy z JRG Złotów w tym oficer operacyjny powiatu. Działania prowadzone były przez 2 godziny. 

Zdjęcie0520 Zdjęcie0521