Zagraniczni goście

16 września 2016 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniach od 9 do 11 września br przebywała na terenie naszej gminy, delegacja strażaków z partnerskiej gminy Stockelsdorf. Grupa 4 osobowa w skład której weszli: Alexander Wehowsky, Maximilian Brandes, Victor Kaczkowski oraz Andrea Göbel, przyjechali w ramach kolejnego wspólnego spotkania strażaków z obu krajów.

W sobotę rano w/w uczestnicy wraz z Konradem Kopkiewiczem, Łukaszem Rzadkiewicz, Iloną Walczak i Elżbietą Popowicz udali się na wycieczkę do browaru Lech w Poznaniu. Uczestnicy zapoznali się z historią browaru, poszczególnymi etapami produkcji i rozlewu piwa oraz otrzymali odpowiedź na nurtujące pytania: dotyczące kropek na puszkach, przydatności do spożycia oraz jakości piwa w puszkach i butelkach. Wycieczkę zakończyła się konsumpcją złotego trunku. Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy wrócili do Lotynia na dożynki parafialno-gminne, gdzie naczelnik Konrad wraz z druhami z OSP przeprowadził konkurencje dla sołectw. Goście w tym czasie próbowali wyrobów i wypieków na różnych stoiskach, których w tym dniu nie brakowało. Wspólna integracja strażaków, tańce i omówienie następnego spotkania trwały do czasu zakończenia biesiadowania. W niedzielny poranek przy wspólnej kawie i cieście w domu p. Walczak podsumowano spotkanie następnie wykonano pamiątkową fotografię i goście udali się w drogę powrotną do domu.

20160911_110320 dsc_0002 lech