XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

19 czerwca 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W niedzielę 16 czerwca 2019 roku na stadionie sportowym przy ul. Wioślarskiej w Złotowie odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Złotowskiego.

Do zawodów przystąpiło 20 drużyn reprezentujących Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców 
i dziewcząt oraz druhny i druhowie w kategoriach drużyn dorosłych „A” i „C” z gminy Krajenka (OSP Krajenka, OSP Podróżna, OSP Śmiardowo Krajeńskie), gminy Lipka (OSP w Osowo, OSP Wielki Buczek), gminy Okonek (OSP Lotyń), gminy Tarnówka (OSP Osówka), gminy Zakrzewo (OSP Ługi, OSP Zakrzewo) i gminy Złotów (OSP Kleszczyna, OSP Święta, OSP Zalesie). Zawody uświetniła swą  obecnością orkiestra dęta działająca przy OSP Złotów.

Zawody obserwowali Komendant Powiatowy PSP w Złotowie st. kpt. Jarosław Kołak wraz z zastępcą bryg. Leszkiem Wójcikiem oraz przybyli goście w tym Wicestarosta, członkowie Rady Powiatu, Wójtowie i Burmistrzowie z poszczególnych gmin. Nie zabrakło kibiców, rodzin i sympatyków pożarnictwa kibicujących i oklaskujących swoje drużyny. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotowie dh Andrzej Kacprzak życzący druhom sportowej i bezpiecznej rywalizacji.

Zawody przeprowadzone zostały w dwóch konkurencjach tj.  w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Ćwiczenia oceniała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie pod przewodnictwem bryg. Tomasza Manikowskiego. Przygotowanie obiektu do przeprowadzenia zawodów dokonali funkcjonariusze KP PSP w Złotowie.

Tekst: KP PSP Złotów, Zdjęcia: Patrycja Kajewska

Nasza jednostka w tym roku wystawiła tylko jedną grupą, w kategorii dorosłych „A” czyli mężczyźni. Mimo braku dopingu pozostałej jednostki Panowie spisali się bardzo dobrze, zajmując drugą lokatę na podium ! 

Grupa A – Męskie drużyny pożarnicze

1. OSP Zakrzewo

2. OSP Lotyń

3. OSP Krajenka

4. OSP Wielki Buczek

5. OSP Osówka

6. OSP Zalesie