Warsztaty czas zacząć

Warsztaty czas zacząć

26 lipca 2021 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniach 23 -25 lipca w naszej gminie przebywała delegacja z gminy Stockelsdorf a dokładnie z jednostki OSP Mori. Celem przybycia strażaków do Lotynia były ćwiczenia w zakresie korzystania z drabiny mechanicznej oraz udział w zebraniu sprawozdawczo-wyborczym naszej jednostki.

Nadmienić należy iż w lipcu firma Rosenbauer, przeprowadziła szkolenia dla strażaków z Polski i Niemiec w zakresie obsługi drabin mechanicznych. Pozwoliło to na doskonalenie umiejętności. W czasie wolnym wybraliśmy się do Szczecinka, gdzie odwiedziliśmy JRG, spacerowaliśmy po parku a kolego z Niemiec – Timo zgolił brodę. W sobotnie popołudnie wspólnie braliśmy udział w naszym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Na tym zebraniu strażacy z Mori wręczyli podarunek dla naszego strażaka Łukasza Rakowskiego, który walczy z chorobą nowotworową. Było to pierwsze z kilku spotkań dofinansowanych ze środków Fundacji Współpracy Polsko Niemieckiej.