Wakacyjne wypoczynki MDP

Wakacyjne wypoczynki MDP

16 lipca 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Tegoroczne wypoczynki naszych młodych adeptów pożarnictwa czyli Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, przebiegły w nieco innej formie. Udało się zorganizować dwa wyjazdy na obozy strażackie.

Pierwszy wypoczynek dla starszej grupy młodzieży odbył się w Niemczech w miejscowości Spantekow w gminie Amt Anklam Land. Jest to gmina partnerska miasta Borne Sulinowo i tam udaliśmy się z młodzieżą i strażakami z OSP Łubowo. W tym wyjeździe z OSP Lotyń uczestniczyło 4 dzieci wraz z opiekunem, a trwał on od 1 do 4 lipca.

Drugi obóz dla nieco młodszej ekipy przypadł w dniach 11-14 lipca na plaży miejskiej w Jastrowiu.  Tutaj swój letni wypoczynek odbywały dzieci i młodzież z OSP Osówka, do których w ramach dobrej współpracy dołączyła 8 naszych dzieci wraz z opiekunami.

Oby dwóm wyjazdom towarzyszyło szereg atrakcji sportowo – rekreacyjnych, ciekawe wyjazdy i zwiedzanie różnych miejsc, wiele zabaw integracyjnych oraz mnóstwo relaksu, nie zapominając oczywiście o ćwiczeniach rzemiosła strażackiego.

Biwak w Spantekow

 

 

Biwak w Jastrowiu